Hororová povídka: Ve starým bytě

19. května 2013 v 15:39 |  Povídky
"Dnešní den jsem ti představovala milionkrát lépe" obvinila mě Ivy. Jako kdybych za to mohla. "Drž hubu a krok" prosikla jsem mezi zuby.
"Co prosím?!" Ivy se zastavila. "Takhle se mnou teda mluvit nebudeš."
"Nestůj tak a poběž. Chceš aby to do tebe napálil blesk?!" chytla jsem ji za ruku a běželi jsme podél sídlišť níž do města k mému bytu. On vlastně nebyl můj. Už ne. Zabavil nám ho exekutor, ale přístup jsme do něj měli stále. Jen jsme v nim nesměli bydlet.
U vchodu jsem výtáhla z kapsy u bundy svazek klíčů a ten s fialovou čepičkou jsem zarazila do zámku. Teplo nám dalo facku. Udýchaně jsme si sedli na první schody a odpočívali.
"Stejně je blbý, že ten blonďák chodí s Ninou, tou z áčka" promluvila jsem na Ivy. Je moc hrdá, než aby začala mluvit sama.
"A nám píše, že nemá čas. Nemá čas, kdyby nám dal alespoň vědět o 10 minut dřív. Táhnem se takovou dálku pro nic " zuřivě máchala rukama kolem. " A ta pitomá bouřka. Jsme zmoklé jak slepice."Po chvíli jsme stoupali v paneláku výš a výš. Ušli jsme dva schody a zakecali se :D

Bydlela jsem v posledním patře a nad námi byla jen půda. Vždycky byla celoročně zamčená a klíč měla jen domovnice. Dnešek nebyl výmkou. V klidu jsem odemkla dveře a kopla do nich. Otevřely se dokořán. Ani jedna jsme neměly chuť jít dál. Z bytu se valil smrad plísně a hniloby. Podlaha byla zvedlá a tapety napůl roztrhané. Bodlo mě to u srdce. "Takle si náš byt nepamatuju" Ivy ne popostrčila. Opatrně jsem zavřela a podívala se do mého pokoje. Byl hned naproti vchodovým dvěřím. Moje plakáty Tokio Hotel byly zažrané do zdi. Záclona napůl spadlá a podlahu tvořil jen kámen. Ivy si už pohodlně sedla na gauč v kuchyni a zapálila si. Šla jsem za ní . " Čum na to" vypadlo ze mě. Iv se otočila vyvalila oči. "Bouřka vyhodila proud v celé ulici. To je hustý, jak se jako dostaneme pak domů? Já ho zabiju, že nepřišel fakt že jo" V bytě není elektřina a z obyčejného šera se stala tma jak v prdelce. Ivy to brala jako srandu a navrhla mi jestli nepůjdeme hrát schovku. V bytě 1 1 . Aha. Zaťukala jsem si na čelo. Blondýnka se nafoukla a vytáhla svůj superdupermegamoderní telefon a koukali jsme se na film. Rádoby americkou komedii. Kde niggas si dávaj jednoho špeka za druhým a po ulicích jezdích ve fízlových autech. Film nic pro mě. Alespoň, že Ivy se bavila.

Ke konci filmu na sucho polkla a zírala směrem ke dveřím. "Vidíš to taky?" polohlasem ze mě zeptala. Nechtěla jsem se tam podívat. Periferním viděním jsem za skleněnými dveřmi viděla něco velkého a bílého. Dělání, že tam nic není nepomáhalo. Polil mě studený pot. Jako kdyby nás ta postava sledovala. Celá jsem se klepala a nevěděla, jak dál. Vážně věřím, že je toto moje poslední hodina. Chtěla jsem co nejdříve pryč, než mě předběhl někdo jiný. Cítila jse studenou ruku Ivy jak mě drží a říká " Pojď už prosím pryč" Na ráz jsme obě vyletěly z gauče, prorazily dveře a uprostřed chodby jsme se zastavily. Nebo spíše Ivy a já do ní narazila. "Co je?!" A pak jsem to zahlédla taky. Hlavní dveře byly otevřené, stejně jako do mého pokoje. I půda byla otevřená. Vypadly jsme co nejrychleji domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 afr0dita | Web | 20. května 2013 v 19:44 | Reagovat

Wáu :D Tak z toho posledního odstavce jsem měla husí kůži, když jsem ho četla. Ještě k tomu já jsem takový poseroutka, který se bojí vlastního stínu. Fakt :D Tohle se mi stát, tak nevím nevím :D Tak hlavně, že jste obě dvě v pořádku :)

2 lauraadiefuchs | Web | 20. května 2013 v 21:25 | Reagovat

[1]: Oh to mě těší, že to v tobě vyvolalo strach! :D Ale je to povídka vymyšlená :D

3 Kristl | Web | 21. května 2013 v 20:05 | Reagovat

Povedená :O

4 Argonna | Web | 23. května 2013 v 18:05 | Reagovat

To je super! Musim povedat, ze ma to pobavilo, teda ta druha cast bola skor strasidelna, ale ten styl a slovne spojenia:"Drz hubu a krok" alebo "Ušli jsme dva schody a zakecali se :D" s tym smajlom este :D Normalne mi to zlepsilo naladu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama