Večere neutužují rodiné vztahy (3)

29. března 2012 v 15:59


UVEDENÍ DO DĚJĚ: Daaruum žije sama s maminkou. A ona si našla přítele . Vladimíra. Jeho syn Tom a Alice se k Daaruum mají stěhovat. Ale prvně se musí spolu poznat. Na večeři! Ovšem Daaruum Toma zná. Jsou to (ne)přátelé- Tom Daaruum nemuže vystát


...že je třeba uklidit. Vladimír příjde na večeři. "What? Chto? Wie bitte?!Ted?" vyhrkla jsem v polospánku. Máma jenom mrkla a pověděla: "Do 10 minut bude tip top. Pak se vrhneme na zbytek bytu." Kdybych byla bývala tušila, co mě čeká, protáhla bych úklid pokoje. To co má matka popisovala jako zbytek domu se, se zbytkem srovnávat opravdu nedal. Luxování koberce na shodech, leštění oken v prvním poschodí, výměna zažloutlých záclon,uklizení všech bot do botníku a kabatů do skříní,kompletni dezinfekce kuchyně, koupelny a WC.... Z koupelny jsem běžela s džbánem vody do kuchyně. Mámin zrak mně zpozřel a celé předloktí se natáhlo po parapetu.
"Néénééé né Daáruum ne!" zakřičela hlubokým hlasem. " Kytky ne! Tobě uschne i kaktus né! Bež pryč!" To už se opravdu vydržet nedalo a vyprskla jsem smíchy.:D

Blížila se 8 hodina večer a mama začla chystat stůl. Večeři jsme měli všichni uvařit spolu, abychom se sblížily. Aha sblížily. Nevím, jak se dokážeme vařením sblížit. Určitě měla máma s Vladimírem za luby něco jako mentalismus a obracenou psychiku! Najednou zadrnčel zvonek. Máma se lekla a já jsem šla otevřít. Má ruka se sápala po klice a zaváhala jsem. Nechtěla jsem cizí pustit do domu, ale musela jsem. Nebyla jsem na to připravená. A podruhé zvonily. "Mám tam jít snad já?! " Potřebovala jsem získat čas. Z hluboka jsem se nadechla.
"Kdo je?"
"Policie, ty debile. Otevři!" :D
a najednou chichotání za dveřma a mlaskot. Vladá asi dal facku Tomovi. Otevřela jsem teda. Málá Alice se rozběhla mámi do náruče. Vladimír si mě ani nevšiml. Stejně jako Tom. Jen jsem malinko z předsíně pozorovala tu radost a sunula se ku předu k nim. Alice si stoupla, chytla mě za ruku a šišlavě blekotala:" Běžte do jídelny my tu něco ukuchtíme" Máma se zasmála a Vláda ji políbil na čelo. Tom zůstal sedět na barové židli." A co chcete jako uvařit?" Tom se na mě díval jak na blázna. "Noo?" Chvíli šounil v regálech až vyndal talíř a dva kousky chleba. Posolil je, položil na topení a do dvou skleniček nalil vodu z vodovodu. " Tvrdý posolený chleb s děštovou vodou. Naše specialita." Řekl s lehkou ironii a usedl zpět na své místo. Vyndal nintendo a hrál. Alice byla tom samém jen měla hadrovou panu. No hrála- spíš jí mlátila hlavou o zem a trhala knoflíky, které měly představovat oči.
Asi po hodině jsme pohostily naše rodiče. Akorát se příjemně bavili. Svíčky hořeli a drželi se za ruce. Oba dva se nadšeně zasmály."No tak si objednáme pizzi,ne?" Zvolal nadšeně Vláda. Lhal. Přetvařoval se. Viděla jsem mu v očí nenávist.
" Fajn, ale chci šunkovou"
"Néé šunkovou né -_-!Chci tunákovou" kopl do mě do mě nohou Tom
" Jsem na tunák alergická" snažila jsem se blýsknout jako skvělej řečník
Máma mě chytla za rameno a se slovy "Ne nejsi"se usmívajíc na Alici. Dovezly pizzu a Tomovi zablikal mobil
"Volá mi Jirka...chce s tebou mluvit"
Co můj bejvalej po mně chce?!
přiložila jsem ucho k telefonu a..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 thindustry | Web | 29. března 2012 v 17:16 | Reagovat

Oooo <3 *____* jeto super!!

2 Bebe Sušenka | Web | 29. března 2012 v 17:50 | Reagovat

Úžasný díl, už se strašně těším na další...nejledpší je Policie, ty debile. Otevři! :D :D

3 **Margot-ka* ->tvůj velký kamoš;D | Web | 30. března 2012 v 23:44 | Reagovat

Amazing..! :-) mne vzdycky dostávají ty koncce jednotlivých kapitol jak to vzdycky koncí nejak napínavě a já pak čekám až bude další :-D ..super!

4 Christeena | Web | 31. března 2012 v 23:58 | Reagovat

Pěkně :) Sice jsem ti to už určitě cpala, že píšeš jako moje oblíbená autorka a zase mě o tom přesvědčuje. Seš taková moje druhá Richelle Mead. Snad to nebereš jako urážku. Dobře se mi to čte :)

[2]: Souhlas :D

5 lauraadiefuchs | Web | 1. dubna 2012 v 13:29 | Reagovat

[4]: Já tuhle autorku neznám a ani na netu jsem nenašla žánou ukazku z knihy  .. ale hlavní je že je oblíbená a připomínam ji :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama