Březen 2012

Večere neutužují rodiné vztahy (3)

29. března 2012 v 15:59


UVEDENÍ DO DĚJĚ: Daaruum žije sama s maminkou. A ona si našla přítele . Vladimíra. Jeho syn Tom a Alice se k Daaruum mají stěhovat. Ale prvně se musí spolu poznat. Na večeři! Ovšem Daaruum Toma zná. Jsou to (ne)přátelé- Tom Daaruum nemuže vystát


...že je třeba uklidit. Vladimír příjde na večeři. "What? Chto? Wie bitte?!Ted?" vyhrkla jsem v polospánku. Máma jenom mrkla a pověděla: "Do 10 minut bude tip top. Pak se vrhneme na zbytek bytu." Kdybych byla bývala tušila, co mě čeká, protáhla bych úklid pokoje. To co má matka popisovala jako zbytek domu se, se zbytkem srovnávat opravdu nedal. Luxování koberce na shodech, leštění oken v prvním poschodí, výměna zažloutlých záclon,uklizení všech bot do botníku a kabatů do skříní,kompletni dezinfekce kuchyně, koupelny a WC.... Z koupelny jsem běžela s džbánem vody do kuchyně. Mámin zrak mně zpozřel a celé předloktí se natáhlo po parapetu.
"Néénééé né Daáruum ne!" zakřičela hlubokým hlasem. " Kytky ne! Tobě uschne i kaktus né! Bež pryč!" To už se opravdu vydržet nedalo a vyprskla jsem smíchy.:D

Blížila se 8 hodina večer a mama začla chystat stůl. Večeři jsme měli všichni uvařit spolu, abychom se sblížily. Aha sblížily. Nevím, jak se dokážeme vařením sblížit. Určitě měla máma s Vladimírem za luby něco jako mentalismus a obracenou psychiku! Najednou zadrnčel zvonek. Máma se lekla a já jsem šla otevřít. Má ruka se sápala po klice a zaváhala jsem. Nechtěla jsem cizí pustit do domu, ale musela jsem. Nebyla jsem na to připravená. A podruhé zvonily. "Mám tam jít snad já?! " Potřebovala jsem získat čas. Z hluboka jsem se nadechla.
"Kdo je?"
"Policie, ty debile. Otevři!" :D
a najednou chichotání za dveřma a mlaskot. Vladá asi dal facku Tomovi. Otevřela jsem teda. Málá Alice se rozběhla mámi do náruče. Vladimír si mě ani nevšiml. Stejně jako Tom. Jen jsem malinko z předsíně pozorovala tu radost a sunula se ku předu k nim. Alice si stoupla, chytla mě za ruku a šišlavě blekotala:" Běžte do jídelny my tu něco ukuchtíme" Máma se zasmála a Vláda ji políbil na čelo. Tom zůstal sedět na barové židli." A co chcete jako uvařit?" Tom se na mě díval jak na blázna. "Noo?" Chvíli šounil v regálech až vyndal talíř a dva kousky chleba. Posolil je, položil na topení a do dvou skleniček nalil vodu z vodovodu. " Tvrdý posolený chleb s děštovou vodou. Naše specialita." Řekl s lehkou ironii a usedl zpět na své místo. Vyndal nintendo a hrál. Alice byla tom samém jen měla hadrovou panu. No hrála- spíš jí mlátila hlavou o zem a trhala knoflíky, které měly představovat oči.
Asi po hodině jsme pohostily naše rodiče. Akorát se příjemně bavili. Svíčky hořeli a drželi se za ruce. Oba dva se nadšeně zasmály."No tak si objednáme pizzi,ne?" Zvolal nadšeně Vláda. Lhal. Přetvařoval se. Viděla jsem mu v očí nenávist.
" Fajn, ale chci šunkovou"
"Néé šunkovou né -_-!Chci tunákovou" kopl do mě do mě nohou Tom
" Jsem na tunák alergická" snažila jsem se blýsknout jako skvělej řečník
Máma mě chytla za rameno a se slovy "Ne nejsi"se usmívajíc na Alici. Dovezly pizzu a Tomovi zablikal mobil
"Volá mi Jirka...chce s tebou mluvit"
Co můj bejvalej po mně chce?!
přiložila jsem ucho k telefonu a..

Nastolení tvrdého režimu! -Jako za totality? (2)

23. března 2012 v 22:07

UVEDENÍ DO DĚJĚ: Daaruum žije sama s maminkou. A ona si našla přítele . Vladimíra. Jeho syn Tom a Alice se k Daaruum mají stěhovat. Ale prvně se musí spolu poznat. Na večeři! Ovšem Daaruum Toma zná. Jsou to (ne)přátelé- Tom Daaruum nemuže vystát

.. .. "Tom zná plno věcí, o kterých ty nemáš ani ponětí"
Máma se zadívala do dálky a pravila dále: " Taky ví plno věcí, o kterých nevím já."
Zalapala jsem po dechu. V žilách mi ztuhla krev. Tělo mi ochrnulo strachem .
" Moje milá zlatá, myslela jsem, že ti mužu věřit. Asi ne. Rozluč se s venkem do 11.Když se budeš dobře učit Tom tě bude hlídat venku, abys nepila, nesexovala a nedělala bordel."

Okamžik pravdy mně vyburcoval k odpovědi.
"Mami ?! To snad jako né! Dyt já se ven dostanu jednou za čas, kdy si na mě kdo udělá čas a ty mi to budeš zakazovat?!-No to teda ne. Navíc co Vladá ?15 mi bylo tak co!"
Obočí se ji shrnulo do jedné plné černé čáry, bradu vysrčila a fala mi facu. Vylítli mi slzy a okamžitě jsem si tvář chytla. Štípalo to nehorázně, taky to, že mně máma uhodila bylo pro mě uplně nová zkušenost.
"No to teda jo a měníš školu, Vladimír tě chce na očí"
"Jasně, protože ty nikdy nejsi odma viď, tak mě bude vychovávat cizí chlap proč ne!"
"Takže je to moje vina, řekni"
Naši hlasitou výměnu názoru ukončila píštalka signalizující, že mámi pauza končí. Máma se beze slova otočila a v cukuletu zalezla . Učinila jsem též, jen směr byl opačný.Po několika krocích jsem přidala do tempa. Slzy mi rozmazávaly výhled. Až doma jsem si je bavlněným kapesníkem utřela. Ze sklené vytrýny v mém pokoji jsem vytáhla fotku mně, mamky a tatínka. Moc to bolelo u srdce. Zakuckávala jsem se pláčem.
Když mama došla domů prosila jsem ji na kolenou. Klekla si ke mně se slovy
"Daaruum, je to tolik let, co jsme bez táty.. já chci být zase štastná, navíc budeš mít dva souroznce, nebudeš tolik sama." a podobnými řeči mě máma uklidnovala. A pomohlo to. "Mami.. ale Tomáš má toho bráchu.Kam půjde? "
" Je to holka, myslela jsem že budeš mít pokoj sní, s Alicí, nebo Tomem, jak budeš chtít a ten třetí ..tomu uděláme z půdy pokrovní pokoj."
"A kdy se bude stěhovat..?"
"Od pondělí"
" Až u toho nebudu..".
"Tak jsem to nemyslela, zítra do školy nejdeš, promluvím si s ředitelem."
měla jsem toho po krk a odkráčela do pokoje a lehla si. Bud budu mít pokoj s klukem , který mně nikdy neměl rád, nebo se zřejmně dotěrnou holkou. Celou noc jsem se převalovala sem a tam. Vůbec jsem nic nenaspala. A doháněla to odpoledne .
Sluníčko zapadlo a listí o okno šumělo a máma vzbudila, aby mi řekla vele důležitou informaci a to....

„Jsem jenom česká republika. Nikdo nemá rád ČR :(„

20. března 2012 v 19:39 nazory
Vždy jsem si říkala, že psaní na tema týdne je laciná věc, jak se zviditelnit, jak lézt do prdele ect. Ale toto téma se mně nějakým zpsůbem dotýká. Tedy nejen mě ale i všech ostatních obyvatel ČR.-nebo aspon tich, kteří mají blog

Řekla bych, že česko vnitřně vymírá.
Jen se koukněme kolik holek píše svůj blog anglicky,španělsky, francouzsky? Kolik slovíček dnešní mladiství znají, aniž by mohli vysvětlit jeho význam, neboť čeština takový obrat nemá a v CJ to zní líp.. ? Kolik je čekých imigrantů? Já jich z osobní zkušenosti znám dost.
Často lidi se bouří, že imigrace je špatna, že tu zůstanou jenom Romové (není Rom jako cigán!). Ale co za 100 let? Češi budou v jiných zemí, přistěhovalci ze tzv. 3. světu (afrika, mongolsko, kazahstan,afganistan…) budou tady už od "pradávna" (třeba rok 2007 ) a budou považování za čechy.
Tak nevím o co go.

A kdo si muže říkat vlastenec? Já třeba ne U nás doma se dycky mluvilo německy. Mám k Německu hlubší vztah než k Bohemii. Možná je to způsobeno tím, že tam nežiji ,že znám ten jazyk, že mě baví víc než čeština.. ale živ. uroven je větší. Vlastně mě lákají země Asie, a severské státy !

(0:53 to začíná Video se mi nelíbí pisen ano:))My jako -vlastnecnci-HAHA- se máme od britu co učit.Ani nevím co přesně tímhle chci říci. Jen vím, že jednou odsat vypadnu :P

Povídka-Daaruum

20. března 2012 v 2:46 Povídky

Daaruum- Její maminka si najde muže, se kterým bude bydlet a díky tomu najde lásku:)

*finished*


Vladimír Kluk plný záhad (1)

16. března 2012 v 0:50
UVEDENÍ DO DĚJĚ: Daaruum žije sama s maminkou. A ona si našla přítele . Vladimíra. Jeho syn Tom a Alice se k Daaruum mají stěhovat. Ale prvně se musí spolu poznat. Na večeři! Ovšem Daaruum Toma zná. Jsou to (ne)přátelé- Tom Daaruum nemuže vystát..

Akorát mně z bdění probudila moje nejoblíbenější písnička od Pink. ….Když už moje uši nemohly unést stále zesilující se zvuk, vypla jsem ho. Jsem už několik let zvyklá stávat v 6 hodin ráno s mamkou. Častokrát zaspávala. Na základce nám říkávali, že s tímto přistupem nás brzo vyrazí- NESMYSL. Mamka už u týhle firmy pracuje přes 5 let a furt tam dělá…
V mámině ložnici byl typický obrázek. Ona zachumlaná v posteli, a hadry z práce hozené na konferenčním stolku z Ikei."Mamíí stávej! " křičela jsem na ni a rozhrnula závěs."
Ježiš !Dáruum .. Co tak křičíš? A to světlo . .dej to pryč aáá moje oči." ""Mami! Musíš do práce,jdu nám udělat pití a až přijdu budeš už vzhůru" Pravila jsem neúprosným hlasem .
Ráno jsem vždy byla ta silnější já, nebo jsem aspoň ten pocit vlastnila.
Ledové dlaně mi zakryli oči a polekala jsem a opařila čajem". Aua mami.." "Jéé já nechtěla myško, dobrý? " A už mi levou ruku držela pod studeným proudem vody. " Mami máš 45 , bež už." Mama mlčky koukla na hodiny, pustila mně a běžela se převlíct, něco zamumlala na pozdrav a pak jsem uslyšela bouchnutí dveří.


Pokroutíc hlavou jsem se ozbrojila čajem, sušenkama a telefonem a opatrně se uvelebila ve starodávném křesle u mámi. Můj pohled zaměřil na rání déšť . Vůbec jsem neslyšela odraz kapek, neboť sušenky v mé tlamě způsobovaly silnější zvuky.po dopapání jsem usnula..

Až po několika hodinách jsem se zase probudila. V klidu jsem si vyčistila zuby, a omyla se kokosovým gelem *-* a zapla fejs. Jedna zprávy od Ivlajly, kde stálo že se odpoledne sejdem na náměstí a tam mi v klidu vše vysvětlí.Jak si madam přeje. Ufkla jsem.

Už z dálky vidím, že na náměstí nikdo není. Teda je až na Ivlajlu. Několik dost pěkných holek se nakrcuovalo před klukama z gymplu na vedlejším parkovišti a oni jim to opláceli jízdou po na motorce. Oni hlasitě pišteli, že nééééé, že se bojí. Kluci se tomu řehtali a z motorek šel kouř. Za několik minut se to rozlinulo všude kolem, jako na vysoutpení P!nk. Z šedivého mračna mně táhlaza riku Ivlajla k posezení na sídlišti..
"Tak co se stalo? "Cítila jsem jak se Ivla odtáhla a přivřela oči.
" Tom překecal Šímu, aby přebral Jirkovi holku, on to udělal , vyspal se sní. Koneckonců se nedivím, Jiřina, takový monstrum , tomu bych se štítila dát i ruku." Její škodolibí smích jsem velmi dobře znala. I tu její neslušnost, copak zapoměla že Jirka byl můj první a taky jediný kluk:?
" No a " pokračovala dál "Jirka mu rozdil hubu, teda oboum. A s Tomem u se nebaví a to von na to jestli nebudou kámoši, tak řekne Vladovi, aby si na tebe dal pozor. A je furt dusno, asi se jim moc neozývej teda Tomovi ne"
"Kdo je Vláda?"
"Ty to nevis? "Skoro Ivlajle zaskocilo.
"Ne nakej novej objev? a odkat mně zná ? Z FB nebo z real life? 8) "
"No nazdardyt ho zná tvá máma!.."
Už jsem se o tom nechtěla bavit.Cítila jsem se trapně a nechapala co je s Vladou. Jen probirali co bylo na škole a doma.

Když musela Iv domů šla jsem rozhodnutě za mamou.Měla jsem štěstí, neboť stali na rampě a kouřily. Dobrý den s úsměvem jsem pozdravila druhou prodavačku. Ta jako povelem šla zpátky na platz. "Mami.. Kdo je Vladimír?" Máma dokouřila cigaretu odhodila jia vyčítavě se na mě podívala." Jak to víš?" - "Tom ho zná" ….